Специалистът по здравословно хранене, проф. Христо Мермерски създаде рецепта за сваляне на високо кръвно и намаляване риска от инфаркт.
Идеята да се насочи към лечебните свойства на чесъна, се заражда още преди десетки години, след откритие на учени, които при разкопки в Китай, намират древна рецепта за вечно здраве, в основата на която се намира чесъна.
В нея се разкриват полезните му свойства при борба с много заболявания, недостиг на сила, мусклулни болки, проблеми с храносмилателната и отделителната система, мозъка, очите, кръвоносните съдове и сърцето.
След като разбрал за откритието, проф. Мермерски се амбицира да създаде цяр за един от най-често срещаните здравословни проблеми при хората в зряла възраст (а напоследък и при много млади хора)– а именно високото кръвно, което крие риск от много заболявания и в някои случаи дори е смъртоносно. Ефикасността на хранителния режим вече е неоспорима, ето защо ученият съветва хората в рисковата група да пренебрегнат суетата, свързана с лошия дъх, предизвикан от чесъна и да направят решителна крачка към запазване на здравето и живота си. Ето и как се приготвя и използва рецептата с
чесън, лимони и мед :
400 г чесън,
4 големи лимона
и да ги пасирате заедно в блендер.
Получената смес се изсипва в буркан, добавят се
300 г мед
и после се разбъркват добре с подходящ прибор.
Необходимо е да се съхранява на сухо, тъмно и хладно място за 25 дни. Сместа се приема всяка сутрин и вечер. В няколко лъжици кисело мляко трябва да разбиете 1 пълна ч.л. от сместа с 20 капки клеева тинктура и 1 ч.л. канела. Така приготвената смес се приема два пъти дневно половин час преди хранене сутрин, а вечер точно преди лягане.
Лечебният микс от чесън, лимони, канела, мед и прополис може да ни предпази, или излекува от високо кръвно, както и от много други заболявания.
Статистиката показва, че 42,8 % от мъжете и 39,7 % от жените в България на възраст от 25 до 64 години имат високо кръвно. При това у нас се отчита непрекъснато нарастване на броя на хипертониците и намаляване на рисковата възрастова граница.